czwartek, 3 marca 2016

Wieszanie wianka na metalowych, plastikowych lub szklanych drzwiach

Mili, w niniejszym poście chcemy zaprezentować Wam, jak zawiesić wianek na metalowych, plastikowych lub szklanych drzwiach, w które nie można niczego wbijać.

Rozwiewamy Wasze wątpliwości - wcale nie jest tak, że metalowe, plastikowe lub szklane drzwi muszą pozostać bez dekoracyjnego wianka. Można go bowiem w bardzo łatwy sposób przymocować, bez konieczności niszczenia drzwi.

A zatem do dzieła! :)

Przymierzamy wianek do drzwi, aby określić na jakiej wysokości ma zawisnąć.


Potrzebne nam będą:
- taśma / wstążka / sznurek / żyłka pasująca do charakteru wianka; w naszym przypadku jest to matowa tasiemka w kolorze fuksji, którą bardzo lubimy;
- nożyczki;
- wianek;
- dobre chęci. :)

Tutaj do mocowania wybraliśmy pasującą kolorystycznie taśmę, ale mogłaby to być także żyłka lub naturalny sznurek.

Jeśli już je mamy, przygotowujemy dość długie pasy tasiemki, dwa równe kawałki. W naszym przypadku po 1,5 metra długości.


Odkładamy wianek. Z dwóch stron drzwi zarzucamy na narożniki po kawałku taśmy, przewieszając końce w stronę, z której ma wisieć wianek.


Łapiemy za wianek i za jedną z taśm, po czym zawiązujemy ją na wianku, tworząc kokardkę (niekoniecznie, można - gdy na przykład stosujemy żyłkę - zrobić mały supełek).

Z drugą taśmą postępujemy tak samo.


Gdy z obu stron mamy zawieszony wianek, układamy taśmy - kokardy pod kwiatami lub na nich, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać.Wianek zawieszony cieszy nasze i przechodniów oczy. :)


A tak wygląda z drugiej strony, jeśli drzwi są szklane:


Udanej zabawy!

Pozdrawiamy
Dziewczyny z tendom.pl

PS. Na zdjęciach widoczny jest wianek Bogactwo Natury dostępny na stronie naszego sklepu: 

PS.2. Sposób wieszania wianka na drewnianych drzwiach bez ich dziurawienia / niszczenia ich od frontu, można znaleźć w innym naszym poście:
Zapraszamy do lektury!

16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za wizytę i komplement :) Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń
 2. A dla mnie to żle wygląda .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wstążka razi, można zawsze zawiązać wianek na niewidocznej żyłce. Patent jest taki sam :) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 3. Kolor wstążki pięknie komponuje się z wiankiem. Dla osób wolących delikatniejsze wersje proponuję żyłkę. Każdy znajdzie wersję dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Może to być korespondująca z wiankiem wstążka, tasiemka, a może być niewidoczna żyłka. Chodzi po prostu o patent, a w drugiej kolejności o nasze indywidualne podejście do estetyki :) Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń
 4. no i proszę dla chcącego nic trudnego :):) pomysł super.Dla fanów wiankowych (też do nich należę)super rozwiązanie pozdrawiam Marylka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo, Marylko! Bardzo się cieszymy, że możemy komuś coś fajnego, użytecznego podpowiedzieć :) Zwłaszcza gdy to dotyczy wianków, na punkcie których mamy bzika :) Pozdrawiamy serdecznie. Dziewczyny z tendom

   Usuń
 5. Thank you so much for sharing this.

  OdpowiedzUsuń
 6. Same cudeńka :) Aż czuć wiosnę i te kolory :) Przepiękne zwłaszcza te z błękitem:) Brawo dla Pań pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło. Dziękujemy za te słowa. Każde uwagi tego typu bardzo nas wspierają w tym, czym się zajmujemy. :) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 7. Genialne są te wianki, bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To świetnie, że dzielisz się sposobami na zawieszenie wianka na metalowych, plastikowych lub szklanych drzwiach, gdzie nie można niczego wbijać. Dla wielu osób dekorowanie drzwi wiankiem to ważna tradycja, więc cieszy mnie, że pokazujesz, jak można to zrobić bez uszkadzania drzwi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger