wtorek, 24 października 2017

TenDOM.pl w Nasz Nowy DOM

Mili, w pierwszym odcinku jesiennej edycji popularnego programu "Nasz Nowy Dom" wzięła udział niezwykła, starsza osoba - Pani Genowefa z Nowego Miasta nad Pilicą. Pani Genowefa stała się rodziną zastępczą dla swojego prawnuka - teraz już 11-letniego Dawida. Pani Genowefa, mimo podeszłego wieku, jest osobą niezwykle aktywną - wymaga tego od niej zadanie, którego się podjęła z dobroci serca. 

Przekonała sąd, by powierzył jej prawną opiekę nad prawnukiem. Matka porzuciła chłopca, gdy ten miał 2 lata. Ojciec podejmował się opieki nad nim, ale skończyło się to dramatycznie. Mężczyzna sprzedał wózek dziecka, by mieć pieniądze na alkohol. Opiekuńcza Pani Gienia wzięła sprawy w swoje ręce. 

Po długiej walce przed obliczem sądu chłopiec trafił do niej i mieszkają razem do dziś. Niestety, ich ponad stuletni dom był w coraz gorszym stanie. Popękane mury groziły zawaleniem. Nieogrzewana łazienka nie była przystosowana do potrzeb starszej osoby. Pokój Dawida w niczym nie przypominał pokoju nastolatka marzącego o karierze bramkarza. Obawiał się zaprosić do własnego domu kolegów - wiedząc, że jego dom wygląda zdecydowanie inaczej niż domy rówieśników. 

Do akcji wkroczyła skuteczna Katarzyna Dowbor, wraz z moją koleżanką z przedszkola (!) - Martyną Kupczyk (architektem) i z Arturem (szefem ekipy budowlano-remontowej). Przeprowadzili w budynku pięciodniową, szaloną rewolucję - w której nie zabrakło naszej kompozycji kwiatowej o nazwie Pastelova (ze sklepu www.tendom.pl). Dom odremontowano przepięknie - drewniana elewacja i ogrzewanie znacząco poprawią jakość mieszkania. Pani Gienia nie potrafiła ukryć łez wzruszenia, a ja postanowiłam pokazać choć jeden odcinek programu moim dzieciom, które są przyzwyczajone do dobrobytu, aby zobaczyły, jak ciężko niektórym. Problemem nie są kolejne ludziki Lego, czy aparat na zęby, ale podstawowe potrzeby - takie, jak temperatura w łazience, czy wstyd związany z zaproszeniem kolegów do własnego domu.

Nasza kompozycja Pastelova: http://tendom.pl/products/bukiet-slash-kwiatowa-kompozycja-pastelova-wys-dot-39cm jest do kupienia na stronie sklepu tendom.pl.

Mamy także wiele innych kompozyji ze sztucznych kwiatów, do których oglądania / podziwiania zapraszamy na www.tendom.pl.6 komentarzy:

 1. Serce rośnie jak ludzie w tym ciężkim życiu nagle mają tyle radości i takie szczęście .Zwłaszcza tam gdzie są dzieci.Wasza kompozycja na prawdę wnosi dużo uroku.Pozdrawiam zdolne dziewczyny :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry, Pani Czesławo. Bardzo mi zawsze miło czytać wiadomości od Pani. Rzeczywiście bardzo się wzruszyłam podczas oglądania tego programu. Trafiła Pani w sedno - wspaniale być świadkiem radości w życiu kogoś tak doświadczonego przez los, kogo życie nie rozpieszczało. Nasza kompozycja to zaledwie detal, ale faktycznie, Pani Gienia kocha kwiaty, więc detal przyjemny. Pozdrawiam serdecznie! Monika tendom.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To się dopiero nazywa budowa taki remont w tydzień. Praktycznie w tym czasie od nowa stawiają dom i go wykańczają. Nie tylko muszą mieć dobrych fachowców ale przede wszystkim odpowiednie maszyny. Można takie wypożyczyć od https://www.drial.pl/ zarówno do prac ziemnych, prac na wysokościach czy pracy przy wentylacji i ogrzewaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze to aż łezka się kręci w oku gdy ogląda się ludzi tak dotknietych przez życie. Cieszę się że są właśnie takie programy gdzie oprócz golizny i sexu potrafią zająć się tak przyziemnymi tematami jakimi są "ludzie". Tak trzymać i oby więcej takich projektów. Rodzina super i widać że chłopak wyrośnie na dobrego mężczyzne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się podobają domy energooszczędne , które właśnie są w ciekawy sposób zaaranżowany, tak jak tutaj. Cenię sobie oryginalność, unikatowość. Także ciesz mnie, że trafiłam na takie pomysły na wykończenie wnętrz.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger