środa, 8 września 2021

Bukiety patriotyczne od tenDOM.pl na otwarciu Centrum Folkloru Polskiego

 Nasze kwiaty od tenDOM.pl ozdobiły uroczystość otwarcia Centrum Folkloru Polskiego "Karolin", które mieści się po sąsiedzku - w Otrębusach.

Jesteśmy dumne gdy widzimy tak uroczyste otwarcie uświetnione obecnością Prezydenta RP, który stoi na tle naszych bukietów. Kompozycje pełne maków, chabrów i rumianków nawiązują do polskości.
"Para prezydencka wzięła udział w otwarciu Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w Otrębusach. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że będzie ono wspaniałą ofertą edukacyjną dla wszystkich Polaków i dziękował władzom zespołu „Mazowsze” za jego stworzenie.
- Jerzy Waldorff nazwał kiedyś zespół Mazowsze perłą w koronie Rzeczpospolitej Polskiej. Coś w tym jest, że Mazowsze, wszędzie tam, gdzie przyjeżdża, tam gdzie się prezentuje, gdzie można je zobaczyć w tych pięknych, wspaniałych strojach - osadzonych w polskiej tradycji różnych regionów naszego kraju - kiedy można zobaczyć ten niezwykły kunszt, który prezentują artyści Mazowsza na absolutnie najwyższym, światowym, profesjonalnym poziomie, zachwyca, wbija w ziemię - ocenił Duda. Jak dodał, zespół jest wielkim, wspaniałym ambasadorem polskości, polskiej tradycji, folkloru, tego wszystkiego, co pokazuje głębię kultury i tradycji narodu i państwa (...)"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger