poniedziałek, 18 marca 2013

Idealny Wielkanocny Czas

Wielkanoc to czas wyjątkowy, o czym żadnej z Was nie musimy przekonywać. Wszystko dookoła, stęsknione słońca, budzi się do życia. 

Mimo, że wiosenne święta trwają bardzo krótko, jest to moment kiedy wszyscy mamy chwilę na odpoczynek, refleksje, spotkania w gronie najbliższych. Moment kończącej się zimy i rodzącej się do życia zieleni sprawia, iż w naszych głowach pojawia się milion pomysłów związanych z tym, jak podjąć gości, w jaki sposób zabłysnąć kulinarnie, jak udekorować stół, co zrobić aby zmienić, udoskonalić naszą prywatną przestrzeń.

Naszym zdaniem, choć brzmi to nieco żołniersko, warto zrobić sobie listę zadań na przedświąteczny czas, dobrze je zaplanować i konsekwentnie wdrożyć w życie. 

Niewiele potrzeba aby wprowadzić odrobinę wiosny do naszych domów. Wystarczy wstawić do wazonu ścięte gałązki  kilka dni przed świętami, udekorować je wiszącymi  kolorowymi wydmuszkami, które wcześniej  można przygotować samodzielnie lub najzwyczajniej kupić gotowe. Można także przygotować stroik, który będzie ozdobą naszego stołu, splatając gałązki, który przepleciemy bluszczem, a w środek wkomponujemy świeże, pierwsze wiosenne kwiaty typu: szafirki, hiacynty, narcyzy, żonkile, tulipany.  
Postarajmy się wykorzystać elementy, które są w naszym posiadaniu, zmieniając ich codzienne zastosowanie. Szklane pojemniki udekorujmy kolorowymi jajkami, na paterze połóżmy jajka w kolorze naturalnym ozdobione wcześniej barwnymi wstążeczkami, do transparentnych pojemników włóżmy doniczkowe kwiaty z ziemią w taki sposób, aby widać było korzonki, całość warto udekorować ozdobną wstążką lub koronką, w zależności od upodobań.Wyszukanym, niecodziennym elementem dekoracyjnym jest wianek, który może zarówno zdobić nasz stół, jak również wisieć na ścianie, drzwiach wejściowych, furtce, bramie. Plecenie wianków i ich symbolika wpisana jest w tradycję wielu narodów i kultur, także i naszej słowiańskiej. Wieniec stanowił dekoracje wielu uroczystości i świąt, ponieważ symbolizuje on zamknięty, powtarzalny cykl. Cykl życia. Jako krąg, wieniec skupia wokół przyjaciół i rodzinę. Jest znakiem wspólnoty.Z naszej, tendomowej perspektywy, o czym już zdążyliśmy Was - mamy nadzieję - przekonać, wianek to także nietuzinkowy sposób na dekorowanie, który w naszym kraju od niedawna cieszy się uznaniem. W Stanach Zjednoczonych niemalże każde drzwi domu, mieszkania ozdobione są wiankami, które odzwierciedlają pory roku, czy też nadchodzące święta. Już od  progu widok wianka wprowadza przyjazny, zapraszający klimat. 
Wierzących we własne manualne zdolności zachęcamy do samodzielnego wykonywania wianków w gronie przyjaciół, dzieci, sąsiadów. Można się do tego przekonać i usposobić na naszych wiankowych warsztatach (o czym można przeczytać w poprzednich postach). Dla pozostałych, mniej chętnych do prac plastycznych, mamy w tendom.pl gotowe rozwiązania: http://tendom.pl/t/kategorie/wianki


Wszystkie nasze działania wprowadzą niezapomniany klimat i odmienią ten świąteczny czas. Naturalnie zapach świeżo pieczonych mazurków, serników, bab piaskowych, czy drożdżowych ma czarodziejski wymiar ponadczasowy - przenosi nas do lat dzieciństwa, do chwil spędzonych u babci przy świątecznym, wielkanocnym stole. Realizacja naszych zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć pozwoli nam cieszyć się z naszymi najbliższymi świątecznymi chwilami i da poczucie spełnienia i satysfakcji. 

Większość prezentowanych na zdjęciach przedmiotów do dekorowania znajdziecie na stronie naszego sklepu: http://tendom.pl/.

13 komentarzy:

 1. U mnie będzie dość prosto i wszystko ręcznie zrobione... a jajeczka, mazaki czekają w poczekaniu :) Tylko niech świeci słońce, będzie ciepło abyśmy mogły włożyć "letnie" sukienki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj rzeczywiście byłoby cudownie móc prezentować się w letnich sukniach ale to chyba marzenia, podobno nadal będzie chłodno. Należy zatem skupić się na innych przyjemnościach typu : dekoracja domu na czas świąt...świetnie, że wszystko ręcznie robione. Pozdrawiamy ciepło Kasia i Monika

   Usuń
 2. Wiosna i Święta Wielkanocne to wspaniały i radosny czas. Ja też już stopniowo dekoruję nasz domek. Zapraszam w swoje progi :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale, życzymy zatem radosnych świąt i dobrej zabawy w dekorowaniu domku. Ja zaraz zaglądam do ciebie. Kasia i Monika

   Usuń
 3. :) też już świąteczne nastroje u mnie :))
  Piękne te wianki :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudownie,że masz chwile na realizacje swojego talentu. Ja też zawsze dobrze się bawię przy dekoracji mojego domku. Dziękujemy za ciepłe słowa. Pozdrawiamy już świątecznie Kasia i Monika

   Usuń
 4. Przepiekne klimatyczne zdjecia!!!
  wspaniale!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe słowa, świątecznie pozdrawiamy Kasia i Monika

   Usuń
 5. Wspaniałe wianki, też muszę sprawić sobie wianek i zaprosić wiosnę do domu, bo za oknem znów sypnęło śniegiem. Pozdrawiam! Magda

  OdpowiedzUsuń
 6. Będąc dzieckiem nie przepadałam na Wieklanocą, jednak z czasem się to zmieniło. Teraz uwielbiam ten okres. To chyba wyczekiwanie na promienie śłońca, śpiew ptaków i zielone listki :) Tego właśnei brakuje nam po długim okresie zimy.
  Wianki robicie śliczne i z miłą chęcią wziełabym udział w warsztatach - jeśli będą kiedyś w Łodzi lub okolicy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogłabym oglądać te wianki od rana do wieczora,i wciaż i wciąż,są boskie.
  Spróbowałam też swoich sił i zrobiłam kilka,ale daleko im do doskonałosci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam dekoracje samodzielnie wykonane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Absolutna rewelacja, brawo ! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger