poniedziałek, 28 października 2013

Wędrówki po targach staroci

Mili, czy znacie to cudowne uczucie, kiedy to po długich staraniach, w końcu na targu staroci wpada Wam w ręce cacko, o które Wam chodziło? Odpowiednik wypatrzonej w prasie wnętrzarskiej "babcinej" cukiernicy, ażurowy kinkiet o idealnych proporcjach, drewniany regał z pięknym zwieńczeniem, książka z ilustracjami J.M. Szancera, którą pamiętaliście z dzieciństwa? Ja to znam świetnie. Latami starałam się wyszukać na warszawskim Kole komplet porcelany z Ćmielowa, cynowe patery i miseczki, a nawet oryginalne drewniane meble, które potem sama pieczołowicie odmalowywałam. Hitem była książka, którą mój Marcin pamiętał z dzieciństwa, a której nie doczytał, ponieważ egzemplarz ze szkolnej biblioteki, który miał w ręku został brutalnie pozbawiony ostatnich stron z zakończeniem. Mam na tym przewędrowanym po stokroć Kole ulubione stoisko - ze wspaniałymi, niezwykle zdobionymi, posrebrzanymi i srebrnymi cukiernicami, chochalmi, sztućcami itp. I choć oglądałam je długo, nigdy nie zdecydowałam się na te piękne, ale niestety szalenie drogie precjoza.

W tym nostalgicznym nurcie, gdy tylko nadarzyła się okazja, wprowadziłyśmy z Kasią do naszego sklepu niezwykłe posrebrzane produkty polskiej produkcji. Do właścicielki firmy, która wraz z synem postanowiła odtworzyć przedwojenne wzory posrebrzanych wyrobów przychodzą zaprzyjaźnieni klienci z ulubioną, odziedziczoną cukiernicą, paterą, czy łyżeczką. Na podstawie tych klasyków, a także wyszukanych na tragach różności cacek, powstają nowe, piękne produkty, których wysoka jakość jest zaświadczona certyfikatem.

Dzięki nim możemy w tendom.pl poszczycić się nie tylko bogatą kolekcją wyszukanych, posrebrzanych cukiernic, ale także mlecznikami, tacami, sztućcami, świecznikami i paterami krytymi srebrem właśnie.

Od niedawna do naszej stale rosnącej kolekcji dołączyły także produkty z bursztynem (linia Amber), które są wymarzonym prezentem dla Polonii lub obcokrajowców zachwyconych tym niezwykłym polskim "kamieniem".

Polecamy Wam przyjrzeć się magicznym, ponadczasowym wyrobom posrebrzanym, które mogą śmiało wędrować z pokolenia na pokolenie i dostarczać nam estetycznych wrażeń, których nie są w stanie zapewnić nam nowoczesne, produkowane w tysiącach alternatywy.11 komentarzy:

 1. Podziwiam piękną ideę odwzorowywania rzeczy z przeszłości, pomysły i Twój dobry dobry gust. Podoba mi się, że te przedmioty są eleganckie i delikatne, dalekie od przepychu, ale również od wszechobecnego minimalizmu :)
  pozdrawiam
  marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję niezmiernie za dobre słowa. Reczywiście w dobie nadmiernych zdobień lub ich całkowitego braku trudno o rzeczy "środka". Nie mówiąc o tym, że ciężko o rzeczy naprawdę świetnej jakości. Cieszę się, że trafiłyśmy na te srebra, a przede wszystkim, że tymi produktami trafiamy jednocześnie w gust naszych Klientów. Pozrawiam ciepło. Monika tendom

   Usuń
 2. Piękne przedmioty :) Uwielbiam targi staroci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Te przedmioty nie tylko są piękne na zdjęciach, ale przede wszystkim w rzeczywistości. Cudownie, że znaleźli się chętni do "odkopania" starych, dobrych wzorów. POzdrawiam serdecznie. Monika tendom

   Usuń
 3. Niesamowita inicjatywa! A produkty wprost olśniewające..
  Pozdrawiam wieczornie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inicjatywa rzeczywiście pierwszorzędna. Pochwalamy całym sercem, wprowadzając tym samy do oferty i ciesząc się niezmiernie, gdy produkty te są wybierane w sklepie spośród wielu innych. Pozdrawiam ciepło. Monika

   Usuń
 4. Piękne i niepowtarzalne przedmioty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawa. Oryginalne, zasługujące na "odkopanie" spod ziemi wzory. Pozdrawiamy ciepło :)

   Usuń
 5. Same cudeńka! Jaka szkoda,że u mnie nie ma takich targów :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że targi staroci są niezwykle fajną sprawą, przygodą. Dla tych jednakże, którzy na targ mają daleko, polecamy zerknąć na naszą stronę www.tendom.pl. Wzory z targów staroci w nowej odsłonie. :) Pozdrawiam serdecznie. Monika tendom

   Usuń
 6. Piękne.... jestem wielbicielką staroci i mam ich sporo w swojej kolekcji :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger