poniedziałek, 15 czerwca 2015

15 lat ogrodowych starań

Kochani, prezentujemy Wam z dumą ogród Kasi, który z biegiem lat nabiera barw. 

Ogród powstał 15 lat temu. Może trudno mówić tu o postaci, w jakiej mozna go podziwiać aktualnie, ale to wtedy właśnie zaczęła się Kasina ogrodowa przygoda. Od tego momentu rokrocznie coś przybywa albo po ciężkich zimach, niestety... ubywa.

Nieustanne zmiany, przesadzanie, zabawa w  komponowanie. Okazało się, że z ogrodem jest zupełnie tak, jak z kwiatami w bukietach. Tyle tylko, że na efekt trzeba czekać. Rośliny rosną jak opętane, ale wymagają serca, poświęcenia i czasu. 

"Zdarza mi się wsadzić coś w jednym końcu ogrodu i za moment przesadzać w inny jego fragment, no ale to chyba cała ja." - mówi z uśmiechem Kasia. "Lubię jak w ogrodzie - w zależności od pory roku - następują zmiany, kiedy rośliny przekwitają i zakwitają kolejne, nowe, barwne. Przywiązuję ogromną wagę do kolorów, ważne zatem aby ogród był barwny, pełen życia, radości i aby intensywnie pachniał. Dobierając coraz to nowe rośliny, zwracam na to szczególną uwagę. Często kupuję je, przywożę a potem tygodniami stoją i czekają na odpowiedni czas do wsadzenia Chodzę przestawiam, rozmyślam, co i gdzie? Zazwyczaj nie mam wystarczającej ilości czasu, aby się zabrać do działania, ale kiedy tylko uda mi się wykraść chwilę moim dzieciom i pracy w sklepie tendom.pl, w pełni i z wielką przyjemnością oddaję się pracy w ogrodzie.

Kocham wszystko co kwitnie, jak moja babcia mawia "wszystko co oko cieszy".

Wygląd ogrodu zawdzięczam szczególnie mojej mamie, która o poranku rozkoszuje się kubkiem kawy, siedząc w zacienionym miejscu, pod wiatą i planuje ogrodowe działania na cały dzień.

Wspólne wyjazdy na zakupy do sklepów ogrodniczych są cudowne. Biegamy alejkami i wybieramy rośliny, często wydając ostatni grosz. Zawsze się targujemy, to chyba rodzinne ;), Wam też to polecam. Przeważnie właściciele sklepów udzielają drobnych rabatów.

Popatrzcie sami na to, co udało mi się przez lata zgromadzić."

10 komentarzy:

 1. O MÓJ BOŻE !!!!!!!Ale pięknie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały ogród, wygląda przepięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne kompozycje, piękne i ciekawe zestawienia roślin...
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjnie zagospodarowany ogród.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym mieć taki ogród ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi, Really great effort. Everyone must read this article. Thanks for sharing.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny! Jak kolorowo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 15 lat, gratuluje wytrwałości i dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudo nie ogród, Kasiu! Serdeczne i szczere gratulacje - masz niezwykły talent i wyczucie aranżacyjne... barwy znakomicie ze sobą współgrają. Możesz być bardzo dumna ze swojej pracy... podziwiam! i pozdrawiam :) Agnieszka

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger