czwartek, 3 marca 2016

Wieszanie wianka na metalowych, plastikowych lub szklanych drzwiach

Mili, w niniejszym poście chcemy zaprezentować Wam, jak zawiesić wianek na metalowych, plastikowych lub szklanych drzwiach, w które nie można niczego wbijać.

Rozwiewamy Wasze wątpliwości - wcale nie jest tak, że metalowe, plastikowe lub szklane drzwi muszą pozostać bez dekoracyjnego wianka. Można go bowiem w bardzo łatwy sposób przymocować, bez konieczności niszczenia drzwi.

A zatem do dzieła! :)

Przymierzamy wianek do drzwi, aby określić na jakiej wysokości ma zawisnąć.


Potrzebne nam będą:
- taśma / wstążka / sznurek / żyłka pasująca do charakteru wianka; w naszym przypadku jest to matowa tasiemka w kolorze fuksji, którą bardzo lubimy;
- nożyczki;
- wianek;
- dobre chęci. :)

Tutaj do mocowania wybraliśmy pasującą kolorystycznie taśmę, ale mogłaby to być także żyłka lub naturalny sznurek.

Jeśli już je mamy, przygotowujemy dość długie pasy tasiemki, dwa równe kawałki. W naszym przypadku po 1,5 metra długości.


Odkładamy wianek. Z dwóch stron drzwi zarzucamy na narożniki po kawałku taśmy, przewieszając końce w stronę, z której ma wisieć wianek.


Łapiemy za wianek i za jedną z taśm, po czym zawiązujemy ją na wianku, tworząc kokardkę (niekoniecznie, można - gdy na przykład stosujemy żyłkę - zrobić mały supełek).

Z drugą taśmą postępujemy tak samo.


Gdy z obu stron mamy zawieszony wianek, układamy taśmy - kokardy pod kwiatami lub na nich, w zależności od efektu, który chcemy uzyskać.Wianek zawieszony cieszy nasze i przechodniów oczy. :)


A tak wygląda z drugiej strony, jeśli drzwi są szklane:


Udanej zabawy!

Pozdrawiamy
Dziewczyny z tendom.pl

PS. Na zdjęciach widoczny jest wianek Bogactwo Natury dostępny na stronie naszego sklepu: 

PS.2. Sposób wieszania wianka na drewnianych drzwiach bez ich dziurawienia / niszczenia ich od frontu, można znaleźć w innym naszym poście:
Zapraszamy do lektury!

15 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za wizytę i komplement :) Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń
 2. A dla mnie to żle wygląda .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wstążka razi, można zawsze zawiązać wianek na niewidocznej żyłce. Patent jest taki sam :) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 3. Kolor wstążki pięknie komponuje się z wiankiem. Dla osób wolących delikatniejsze wersje proponuję żyłkę. Każdy znajdzie wersję dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Może to być korespondująca z wiankiem wstążka, tasiemka, a może być niewidoczna żyłka. Chodzi po prostu o patent, a w drugiej kolejności o nasze indywidualne podejście do estetyki :) Pozdrawiamy ciepło!

   Usuń
 4. no i proszę dla chcącego nic trudnego :):) pomysł super.Dla fanów wiankowych (też do nich należę)super rozwiązanie pozdrawiam Marylka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo, Marylko! Bardzo się cieszymy, że możemy komuś coś fajnego, użytecznego podpowiedzieć :) Zwłaszcza gdy to dotyczy wianków, na punkcie których mamy bzika :) Pozdrawiamy serdecznie. Dziewczyny z tendom

   Usuń
 5. Thank you so much for sharing this.

  OdpowiedzUsuń
 6. Same cudeńka :) Aż czuć wiosnę i te kolory :) Przepiękne zwłaszcza te z błękitem:) Brawo dla Pań pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło. Dziękujemy za te słowa. Każde uwagi tego typu bardzo nas wspierają w tym, czym się zajmujemy. :) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 7. Genialne są te wianki, bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger