poniedziałek, 19 lipca 2021

Kwiatowe dekoracje patriotyczne od tenDOM.pl w Mazowszu

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i nasze tenDOMowe dekoracje.

Mili, publikujemy niniejszym, bo nas duma rozpiera.

Jakiś czas temu zostałyśmy poproszone o przygotowanie w trybie pilnym patriotycznych dekoracji kwiatowych na specjalny występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "MAZOWSZE". Występ o tyle spektakularny, że jednym z oglądających była Małżonka Prezydenta RP - Pani Agata Kornhauser-Duda, która objęła Honorowy Patronat nad Konkursem dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Dekoracje od www.tenDOM.pl z chabrami, makami i rumiankami zaprezentowały się zjawiskowo i bardzo "na miejscu".

Dziękujemy za zaszczytną możliwość wzięcia udziału w projekcie i gorąco polecamy się w przyszłości.

Jednocześnie każdego zachęcamy do wizyty w Mateczniku Mazowsza. Występy są bardzo poruszające, doniosłe i profesjonalne. Aż łza się w oku kręci od wzruszeń.

„Koła Gospodyń Wiejskich to absolutnie polski fenomen.

To bardzo ważne, żeby idąc z duchem czasu, kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje.

Bardzo za to dziękuję.”  

                       Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda 

Etap ogólnopolski Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP już za nami.
 
W sobotę, 19 czerwca br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach odbył się finał Konkursu, którego tematem przewodnim były regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne.

Do walki o nagrodę Małżonki Prezydenta RP stanęło 16 Kół - Laureatów etapu wojewódzkiego Konkursu. 


Koła Gospodyń Wiejskich na specjalnie przygotowanych stanowiskach zaaranżowanych na stoły weselne zaprezentowały – zgodnie z regulaminem – 5 wybranych potraw regionalnych, których dobór i walory smakowe oceniała Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, Doradcy Prezydenta RP. Oprócz specjałów lokalnej kuchni Komisja oceniała również wystrój stołu weselnego, ze szczególnym uwzględnieniem elementów lokalnego folkloru.

 

Drugą konkurencją, która miała niezwykle emocjonujący charakter była przygotowana przez Koła inscenizacja fragmentów zwyczajów lub obrzędów ślubnych i weselnych charakterystycznych dla reprezentowanych przez Koła regionów.

 

W trakcie sobotnich zmagań do Otrębusów przybyła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda, która spotkała się z uczestnikami Konkursu, odwiedziła przygotowane przez nich stanowiska oraz podziękowała za udział w Konkursie. Pierwszej Damie towarzyszył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, minister Adam Kwiatkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tenDOM... bo w domu najlepiej , Blogger